CollectorsBp nem mindennapi gyűjteményére a fórumunkban figyeltünk fel. Még bennünket is elkápráztatott a kizárólag fóliás játékokból álló kollekció, amelynek minden egyes darabja abszolút érintetlen állapotban van. Arra gondoltunk, hogy ezt muszáj megmutatni mindenkinek, ezért felkértük olvasónkat, hogy kicsit bővebben meséljen nekünk hobbijáról.
Melyik volt az első különleges kiadásod és honnan sikerült beszerezned?
Az első egy Uncharted 2 Collector’s Edition volt, ami annak köszönhető, hogy a sima kiadással játszottam és hamar a kedvenc játékom lett. A neten bóklászva megláttam, hogy egy nagyon szép fémdobozban is megjelent, és egy debreceni emberkétől meg is vettem hirdetés útján. Annyira tetszett, hogy nem bontottam ki és betettem az üveges szekrénybe. Nos, így lett meg az első bontatlan gyűjtői játékom.
Mikor és miért döntöttél úgy, hogy nekivágsz a gyűjtögetésnek?
Az Uncharted 2 CE megvétele után nem sokkal az 576 KByte üzlet akciózott egy szintén gyűjtői játékot, mégpedig a Dante’s Inferno Death Editiont. Ezzel szintén játszottam előzőleg normál kiadásban, viszont annyira szép volt a Death Edition holografikus borítója, hogy ezt sem bontottam ki és a másik mellé tettem. Ezt követően 18 évnyi dohányzás után abbahagytam a cigarettázást és minden meg nem vásárolt karton cigi árán próbáltam beszerezni egy különleges játékot. Ez az óta is tart.
Miért éppen a fóliás játékokra esett a választásod?
Mivel az első kettő játékom nem lett kibontva (csak azért mert szép borítójuk volt és vigyázni akartam rájuk), ezért ebből adódóan sem a harmadik, sem a negyedik és sem az utánuk következő darabokat nem bontottam ki. Ezt követően csak az érintetlen kiadások foglalkoztattak.
Szokott furdalni a kíváncsiság, hogy milyen minőségű lehet az adott csomagban lévő, érdekesnek tűnő tárgy?
Nagyon sokan feltették már ezt a kérdést, és igen, általában érdekel a minősége a gyűjtői relikviáknak. Éppen ezért sok olyan is akad, amiből csak a fémtokos játékot tartom meg, mert egyszerűen minőségi vagy esztétikai problémák vannak a gyűjtői kiadás többi részével. Ilyen például a Mortal Kombat európai és angliai változata, melyek olyan gyalázatos figurát tartalmaznak, mint amilyet egy óvodai foglalkozáson csinálnak a gyerekek. Mondanom sem kell, hogy éppen emiatt nincsenek is a gyűjteményben, és csak a bontatlan Steelbookot hagytam meg.
Van valamilyen szempont, ami alapján kiválasztod azt, hogy mi lehet a gyűjteményed része?
Igazából nincs ilyen, meglátni és megszeretni. Bár ez sajnos nem minden esetben igaz, mert valamikor a pénztárca nem engedi, viszont valamikor az eladó nem postázza ki kicsiny és eladósodott országunkba a kiszemelt gyöngyszemet. Tulajdonképpen mindegy, hogy az áldozat éppen amerikai, francia, kanadai, német vagy japán kiadás.
Utánajársz annak, hogy minden játékod eredeti, gyári állapotban legyen, és ne kerüljenek újrafóliázott darabok a gyűjteményedbe?
Most már igen, de régebben sajnos beleszaladtam – főleg német eladóknál – abba, hogy igen gyakran egy használt fémtokot becsomagolva árultak gyárilag fóliázott termékként. Három játékot is sikerült megvennem, amik természetesen újracsomagolt, használt darabok voltak. Ezekből már kettő esetében be tudtam szerezni az eredeti, gyári állapotút. A csomagolásra most már nagyon odafigyelek, a vásárlásnál legtöbb esetben fotót kérek az eladótól. Sokszor előfordul olyan is, amikor az előrendelői példányokat az adott forgalmazó becsomagoltatja, majd így árusítja ugyanazt a kiadást, melyet más forgalmazók csomagolás nélkül értékesítenek, vagy adnak a játék mellé. Így történt ez egy francia Steelbook esetében is, ami játékkal és exkluzív DLC-vel egybecsomagolva került kiküldésre.
Sok időt fordítasz a “vadászatra”?
A hazai kínálatból szinte csak az előrendelői dolgokat szerzem be, míg a külföldi országokból a ritka, vagy nagyon régen megjelent bontatlan kiadásokat próbálom levadászni. Törekszem arra, hogy lehetőleg szintén gyűjtőtől vásároljak, aki vigyázott a dolgaira. Sok olyan kiadás van jelenleg a terítéken, amit csak azért nem szerzek be, mert esztétikai sérülése van. Ez lehet, hogy furán hangzik, de ha egy makulátlan gyűjteménybe egyszer bekerül egy nem odaillő, akkor lassan több is lesz; ezt elkerülendő, csak sérülésmentes dolgokra vadászok, ez alap. Hazai konzolbolttal is előfordult már, hogy nem vettem át az előrendelői terméket, mert sérülten küldték ki a futárcéggel. Ezt nagyon szigorúan veszem, és talán az vesz el sok időt, amíg megtalálom azt a darabot, aminek helye van a gyűjteményben.
Melyik a kedvenc gyűjtői csomagod és miért?
Az aktuális kedvenc minden esetben az, ami legutoljára érkezik a többiekhez. Nem értékük és tartalmuk szerint kedvelem őket, hiszen ugyanannyira őrülök egy 15 eurós kiadásnak, mint egy 150 eurósnak. Ha mégis választanom kellene, akkor azt a két kiadást jelölném meg, amelyeket több mint egy év után sikerült becserkészni bontatlanul, Japánból:
A fentieken kívül a német Media Markt és Saturn Steelbook kiadásai is a kedvenceim közé tartoznak.
Hol és hogyan tárolod a játékaidat?
A kisebb dobozos játékoknak és a Steelbook kiadásoknak kettő vitrin ad otthont, viszont a nagyobb dobozok jelenleg egy franciaágy aljában várják a szebb napokat. Ezeken felül egy szekrény aljában és egy ágyneműtartóban is fellelhető néhány kincs. Nem idegeskedem, mert van még hely, csak nem tudom meddig…
Melyik az a kiadás, amit nagyon szerettél volna megszerezni, de mindeddig nem sikerült?
Leginkább régebben megjelent fémtokos kiadásokat szeretnék beszerezni, mint például a Turok és a DiRT. Mindezidáig sajnos nem sikerült bontatlant vásárolnom belőlük.
Melyik a kedvenc videojátékod és milyen platformon játszol a legszívesebben?
Majdnem mindenki megkérdezi, hogy hogyan játszom, ha nem bontom ki a dolgokat. Ennek nagyon egyszerű oka van: egyrészt a játékokat illetően nem vagyok mindenevő. Leginkább az akció-kaland címek állnak hozzám legközelebb; a számomra érdekesekből beszerzem a sima kiadást, majd játék után elcserélem egy olyanra, ami szintén érdekel.
No Comments
There are currently no comments on WE specials: CollectorsBp gyűjteménye. Perhaps you would like to add one of your own?